Travel

Chorvatsko – kemp Biela Uvala a kemp Polari 30.7 – 1.8 2022

Tak tu máme 30.7 2022 a my začínáme balit.Včera jsem ještě s kapelou hral a přijel dost pozdě domů a tak jsem se potřeboval před cestou trochu vyspat. No ale to víte,cestovní horečka vám moc spát nedovolí.Tak rychle dočerpat vodu,dat kola do garaže,jidlo už je v lednici,pití taky tak můžeme vyrazit.Letos jsem na srpen vybral cestu do Chorvatska a to z toho důvodu,že je nejlíže,nebot my další tyden zase s kapelou Poseidon koncertujeme a tak je času málo.Já jsem chtěl původně jet do Švýcarska,ale Pavla si vyprosila moře a tak jsem naplanoval Chorvatsko.

Vyrážíme v sobotu na večer a vyplácí se to, nikde nikdo, i doprava se zdá být daleko menší jak v jiné dny. Přijíždíme na hranice s Rakouskem a opět nikde nikdo a tak jen přidám plyn a už se řítíme směr Slovinko. Na hranicích Slovinska kupuji dalniční známku a vyrážíme dál.Začinají se mi kližit oči a tak zastavím někde na parkovišti u Benzinky a na chvili se vyspíme,je už skoro ráno.

No další den profrčím Slovinskem a přijiždím na hranice s Chorvatskem,všimnu si,že poslední fronta,uplně ta poslední proste jede,rychle otočím volantem a mířím tam.Další fronty stojí jen my jedem a jedem až jsme hranice doslova prolétli.Slava jsme tady a bez čekání.Tak a kam ted to je dilema,nemám nic v planu a tak zastavím a kouknu do mapy a nejbílže kde jsme je kemp Biela Uvala,no tak jedem.

Přijedu na parkovište, a jdu se zeptat jestli mají volnou parcelu pro nás. Je dobré umět nějakou řeč, potom je ta domluva strašně rychlé. Takový mladík nás posílá abychom si našli volnou parcelu a ukaze nám, místa kde je místo. Zašli jsme tam parcelu našli a ubytovali se. Já byl už zničen a tak jsem vyrazil k moři a to víte,neznaje poměrů jsem vlezl tam kde se koupají jen psi a kde jsou mořští ježci.No hned jsem uklouzl na kamenech,a upadl a vrazil si do ruky pár trnů od ježků,jeee ja řval,chtěl jsem rychle pryč a tak jsem vstal otočil se a uklozl znovu a vrazil jsem si další do zadele,bože…řval jsem v duchu jak kráva,ale na venek jsem musel dělat že se nic nedeje,koukali na mě lidi.. a jistě si říkali co tam dělá… a tak jsem jako odplaval i když to nešlo no hruza…nadaval jsem na celý svět a tahal so ostny z ruky a zadele…

Tak kemp Uvala jsme si prošli,lezli jsme pak po žebříku do vody tam kde už se koupají lidi a ne psi,ale i tak to bylo pro mě stresujicí.Další den jsme vyrazili na kolách do města Poreč,které jsme si prohledli a další den vyrazili do Funtany a dál do města Vršic,které bylo historické a nádherné. Za 4 dny jsme zaplatili 180e (dva lidi,auto proud)

No,par dnu uteklo a my už se chystali zase někam jinam a tak jsme zajeli o kousek niž do kempu POLARI. Taky to byl ohromný kemp a hned na recepci nám dali vybrat z 8 parcel.Dokonce jsme mohli i stat přímo u moře,ale Pavla vybrala misto u umyvaren aby to neměla daleko když pujde mýt nadobí.

Kemp Polari se nám libil víc,byl tu větší klid,lepší vstup do moře a nádherné výlety na kolách.Nejhezčí co jsem letos zažil byla nádherná cykilostezky podel moře lesem do města Rovinij. No něco uchvatného, a já si to opravdu užíval. Město samotné je historické,ty uličky,člověk si připadal že je spíš na Sicílii než v Chorvatsku. Nádherné vyhlídky na zapad slunce,prostě parada. No užili jsme si hezkých 10 dní a byl čas zase na odjezd domů. Od čtvrtka do nedele jsme platili kolem 170e

Tak přátelé,cesta se povedla bez větších obtíží a ja už se těším,až vám budu moct zase ukázat další a další mé cesty za poznáním…

2 komentáře: „Chorvatsko – kemp Biela Uvala a kemp Polari 30.7 – 1.8 2022

 • Dobrý den,
  děkujeme za video z Chorvatska. Letos jsme byli se dvěma malými dětmi v kempu Bijela Uvala a na příští rok jsme si rezervovali místo v kempu Polari, takže jsme hledali video z místa a moc nám pomohlo v plánování. Dětem vezmeme určitě kola. V kempu Bijela Uvala přístup pro děti byl opravdu horší:( a měli jsme štěstí na místo, že kolem nás byl klid. Jinak velký hlučnější kemp.

  Mějte se hezky, děkuji, s pozdravem D

  Reagovat
  • Hezký den,
   Tak to mě moc těší, že se můžete na mých videích a recenzích dozvědět víc o kempech kam byste chtěli vyrazit. Tak at se vám moc daří….

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *