Travel

Rakousko – Německo –

Tak dnes 2.7 2021 a my se vydáváme do Rakouských Alp zažít nějaké to dobrodružství. Normálně každý rok v tento čas jezdíme k moři, ale díky Covidu letos pojedeme o trochu déle. Rakouské Alpy miluji a tak volba padla na ně a i když prší, nás to neodradilo a vyrážíme. U Benešova nás zastaví asi na hodinu dopravní nehoda a tak přijíždíme na hranice již večer.Já pokračuji dál,ale asi po hodně mě zmáhá únava a tak zastavuji na velkém parkovišti,dáme si večeři a jdem spát.

Ráno již svitilo slunce a my jsme kousek od Salzburku,kde sjíždíme k malému městečku Saint Wolfgang.Tady jsme se chtěli puvodně ubytovat v kempu,ale bohužel,řekli nám,že mají plno.No co se dá dělat jedem dál do dalšího kempu.Ulice se začínají zužovat a mě jímá špatná předtucha,že jedu blbě.Taky že jo,kemp jsem minul a začínám zajiždět mezi malé domky s tou mou skoro 8m obludou.Lidi se otáčejí kam se hrabu a mě stéká po čele studený pot jak se z toho dostanu.Karavanistický bůh mě ale neopustil a ja uviděl odbočku malou k lavičce,kde jsem se mohl otočit a zase vyrazit zpět

I druhý kemp mi řekl,že pro nás nemají místo a moje trpělivost byla u konce.Našel jsem velké parkoviště kde jsme zakotvili a jelikož máme vše tak ani kemp nepotřebujeme vyrazili jsme na kolách na projíždku do města. St.Wolfgang je malebné městečko u stejnojmeného jezera.Překrásné vyhlídky, malované domy dokreslovaly tu pohodu.Potom jsme se vydali do městečka Strobl kde jsou nádherné cyklostezky a tak jsme to tam celé projeli. No,museli jsme se rozloučit a vyrazit na další cestu,tentokrát do Fuchtl am See,kam jsme se vydali na doporučení mé kolegyně z práce.Nádherný zámek a čarokrásné modré jezero nám vyrazilo dech.Procházka kolem za zpěvu ptactva byla třešničkou na tom pomyslném dortu.Prostě jedním slovem nádhera…
Blížil se večer a my jsme opět zajeli na parkoviště kde jsme přenocovali a druhý den jsme se vydali na další výlet a to do Bad Ischl za císařovnou Sisi,která zde měl zámeček a velice ráda sem jezdila.Do zámku bylo již pozdě a tak nám nezbylo nic jiného než si projít park,který byl nádherný.Člověk si představil kudy asi císařovna chodila,kde sedávala,bylo to tam moc hezké.Bad Ischl jsme projeli na kolách a opět se blížil večer a čas spánku.

Další den jsem již odjížděl z Rakouska do Německa a to do Berchtesgádenu,kde jsem již několikrát byl a kde to znám.Tady jsme ale již zajeli do kempu Grafenlehen blízko jezera KoningSee.Nádherná alpská krajina obklopovala celý kemp a my hned vyrazili na kolách do Berchtesgádenu,který byl vzdalen asi 10km.Prošli jsme si městečko a zase zpátky.Večerní procházka k jezeru a potom již odpočinek.

Další den se vydáváme n a turu a to lanovkou na horu Jehren.Tohle byl zažitek,pro dva lidi 60e tam i zpět. Ale stálo to za to,ty neskutečné výhledy na alpy braly za srdce.No rozhodl jsem se vystoupat ještě výš a vydal se na další vyhlídku,ale byla to makačka.Zvládl jsem to a opět neskutečné pohledy na jezero KoningSee a Alpy. No vše končí a my se vydali zase zpět do kempu,naposled jsme se prošli kolem jezera a druhý den již mířili k domovu.Byl to nádherný prodloužený víkend v Alpách.

No a tady se mužete podívat na video a pár fotek…byla to jízda….

2 komentáře: „Rakousko – Německo –

  • Dobrý den,

    není k tomu co dodat. Nádherný komentář, inspirace na cesty. Také cestujeme s obytným autem a Vaše zkušenosti z cest jsou pro nás přínosem.
    Děkujeme a těšíme se na další videa z Vašich cest.

    Reagovat
  • Moc dekuji…..a jsem rád,že mohu inspirovat další…tak at se Vám cesta vydaří a přeji hodně zážitků a vždy štastný návrat domů

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *