Travel

Zámek Veltrusy 20.10.2018

Tak opět vyrážíme na výlet abychom projeli cyklotrasy okolo zámku Veltrusy.Na to,že je říjen,tak slunce svítí a počasí je parádní.Na zámku Veltrusy se natáčel i starý český film s Otomarem Korbelářem a to „Prstýnek“ a spousty míst je ještě k poznání i když se toho již hodně změnilo.

Vyrážíme z Poděbrad směr Neratovice a pak už konečně Veltrusy.Cesta uběhla hrozně rychle.Dali jsme si oběd a pak se vydali na parkoviště a pomalu vyjížděli k zámku.Zámek také neblaze proslul ve 2 světové válce jako lebensborn .
v nacistické třetí říši vládou podporovaný spolek, jehož cílem bylo na základě nacistické ideologie o rasové hygieně zvýšit počet árijských dětí včetně dětí pocházejících z mimomanželských svazků. Tak i tohle má zámek Veltrusy za sebou,ale je porád krásný a cyklotrasy parádní.

Tak vyrážíme ,i když je tu jak jinak hodně lidí tak se najdou i místa kde jsme sami a nemusíme se vyhýbat kočárkům a dětem a pod..ale mužem šlápnout do pedálů.Míjíme Egyptský pavilon pana Chotka,kde se na chvíli zastavujeme a já ho jdu prozkoumat.A po chvilce zase vyrážíme dál a dál.

Výlet byl nádherný,načerpali jsme zase spousty energie a už se těšíme na další výlet……

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *