Cyklostezky - cyklotrasy-krasná místa

Silvestr – Drážďany – 31.12. 2023

Tak jak každý rok,vyrážíme i v tento den zakončit rok 2023 právě do Draždan,máme takovou tradici,se vždy púrojet na kolách a tak nějak se s tím starým rokem rozloučit a přivitat ten nový. Je +10 a tak se zdá že se to povede.Naložím kola a vyrážíme,připříjezdu do Německa nás policie zkontroluje,jestli někoho nepřevážíme a pak nás pouští dál.Přijiždíme do městečka Heindenau kde necháme auto a na kolách vyrážíme směr Drážďany.Cesta nás zatím vede po silnici,nebot jsou části cyklostezek zatopeny vodou,která se právě v tento čas rozlila po okolí.

No nic vždy když dojedeme k takové uzavírce,vede nás objížďka kousek po silnici a pak se dál už zase napojíme na cyklostezku.Počasi neni takové jako minulý rok,začíná dosti foukat a je to znát,že je zima,což minulý rok bylo +15 a sluničko.No nic jedeme dál až se dostáváme do centra.

Tady se projedeme po centru a vychutnáme si vánoční trhy plné vůní, které se linou všude kolem.No ale čas se pomalu chýlí a sluničko zapadá a tak se musíme vydat zase zpět k auto. To už taková krása nebyla,i když bylo něco kolem 19.30 hod začali kolem nás lítat rachejtle,přidávaly se vybuchy a člověk si myslel že je na frontě jak ve měste.Jen jsem čekal kdy se ozve další palba a z nějakého roští se ozve hromové „uraaaaa“ a započne lítý boj. No naštestí se nic nezačalo,ale rány a vybuchy se ozývaly dal.

Konečně jsem našel auto a věřte,že to zase nebyla až taková sranda,navigace vás žene stále na zatopenou cyklostezku a co ted že? No naštestí jsem to našel a auto stálo tam kde jsem ho nechal.Uplně zmrzlí na kost jsme v kabině auta dali horký čaj,za chvili na nás začal neustále štěkat nějaký ratlík.Já byl rád že sedím poměrně v teple a mužu si dát horký čaj,který mě zahřeje.Za psem vylitla Němka s basetbalovou raketou,to mě zaujalo, a začala řvat at odjedeme,že to místo kde stojíme je její.Nebyla to pravda,místo bylo veřejné a staly tam další auta ale mladá Němka trvala na svém.Řekl jsem ji,že odjedeme až si vypiji čaj,jinak tam za plotem muže stát dal,že ji v tom nebraním a v klidu jsem si sedl do kabiny a užíval si pohodu horkého čaje.

Jakmile jsme dopili, šlápl jsem na plyn a vyrážíme k domovu…užili jsme si krásné Draždany na kole a byla to parada….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *