Travel

Camp Velo – Drosendorf – Graselova vyhlídka – 28.7-30.7 2023

Tak tu máme poslední víkend v červenci a kam se vydat. Hledám něco neotřeleho,něco co je blízko Rakouska abychom tam mohli vyrazit na kolách a tak pátram po mapě až narazím na kemp Velo. Říkám si, co to je, koukam na fotky na internetu a kroutím hlavou,ž ádné obytne auto,ani karavan prostě nic. Ale blízko Rakouska to je a když se dívám na okolní zajimavosti, nacházím zámek, pevnosti,no to by mohlo být něco pro mě.

A tak v pátek kolem 12 hodiny odpolední vyrážíme směr kemp Velo. Cesta byla příšerná ,pátek, každý se někam žene a tak jsou silnice ucpané až běda. Ale kolem 15.00 hod konečně přijíždíme do kempu kde nás víta paní majitelka na recepci. Nádherný kemp, který se stále buduje vznikl z míst kde byla pohraniční stráž. Stará kasarna stále stojí, a jednou z ní bude penzion.

No zaparkujeme auto a hned na kolách vyrážíme nádhernbou cyklostezkou na zámek.Škoda jen že je zámek zavřený ale i tak to byl hezký vylet, který ještě nekončí a my se vydáme po silnici do městyse Vratěnín. Nachází se zde plno nádherných památkou chráněných domů které chceme videt. No a taky se dočítáme na tabuly něco z historie,že tu řádil ten loupežník Johan Georg Grassel. Vše si prohledneme a vyrážíme na vyhlidku právě již zminovaneho Johana Grassela.

Něco tak krásného jsem dlouho neviděl,nádherný kaňon,a ten klid to ticho to uplná pohádka. Chvili se kocháme ale potom už do kempu na všečeři,za pátek toho mám už dost,znava se dostavuje.

V sobotu vyrážíme do Rakouska, cesta je taky užasná,sjíždíme ze silnice a jedeme po polní cyklotrase kolem řeky do městečka Drosendorf. Starobylé město vás přivíta svými mohutnými hradbami, ale také vybornou zmrzlinou a dobrým jídlem a kavou. Když si vše prohledneme a objedeme cele město kolem hradeb zase se vydame do kempu ale jinou cestou,trochu se projedeme a pak kola přetahnu přes malý potok a jsme zase v Čechách. No slava, už jsem byl dosti unavený.

Byl to nádherný vylet v super kempu,který byl prostorný,pohodový majitelé vám navodí atmosferu,jako kdybyste byli doma, ta pohoda. Doporučuji vám tento kemp a výlety které uvidíte na videu,byla to opravdu parada a my si to užili….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *