Travel

BULHARSKO

Tak je tu 28.6.2022 a ja si zase začínám plnit svůj sen,ještě jednou se podívat na místa, kam jsem jako dítě jezdil s maminkou a tatínkem na dovolenou.Pamatuji si,že tenkrát to byla nekonečná cesta,ale pak jsem poprvé ochutnával vůni moře.Tohle vše jsem měl před očima,ale i na videu z promítačky,kde muj tata dělal zaznamy a tak si vše mohu připomenout jak to bylo tenkrát a jak je to dnes.

Tak vyrážíme,cesta utíká a projedeme Slovensko až k Madarským hranicím kde už musíme čekat.No,začíná pekelné horko a klima v autě jede na 10000%, po projetí čekáme ještě na Srbských hranicích,ale pak už to frčí až k hranicícm Bulharska.Tady jsem udělal chybu a držel se navigace a ne mapy,a ta nás zavedla po horské silnici,kdy už jsem byl strašně unavený po klikateé cestě k přechodu snad jen pro pěší,jen tak tak jsme se tam protáhli.No slava,jsme v Bulharsku. Silnice jsou zde příšerné,samý vymol,samá díra no hruza…

Přespali jsme v malé vesničce a ráno jsem to už valil směr Nessebar,chtěli jsme si staré město projít a tak jsme zakotvili v malem kempu Aheloy ,který se jmenoval podle města ve kterém byl. No kemp to byl velký a tak jsme se uvelebili a ja hned skočil do moře.Bylo to super zase po tolika letech se v Černém moři vykoupat.Kemp jako takový měl příšerné socialky ale za to vybornou kuchyni. Tak jsme pobyli asi 3 dny a vydali se do míst mého mladí a to do již neexistujicího kempu Netiňárka.

Jaké to bylo pro mě překvapení,když jsem viděl jen samé hotely,po kempu ani pamatka, a já nemohl snad s obytným autem nikde zaparkovat.Nakonec jsem místečko našel a vydal se na tu samou pláž kam jsem jako dítě poprvé přijel v roce 1968. Bylo to pro mě silné setkání s místem,které si pamatuji a kde vše zůstalo jako tenkrát, akorát na skalách přibylo víc hotelů a všeho, tenkrát tam nic nebylo,ale ta zátoka,kde jsem s maminkou řadil a s tatkou dělal ve vlnách torpeda tam zustala. Koukal jsem na to a porád se jako by ohlížel,jestli tu maminku zase neuvidím….ale všude mraky lidí,hotely,už to bylo jiné místo, ale pro mě stále moc emotivní. Tak jsem se rozloučil se svým dětsvím a vydali jsme se do kempu Kiten.Tady jako by se zastavil čas a vše jak bylo před 50 lety to tu zůstalo,prostě Bulhaři si s nějakou novou úpravou hlavu nelámali, a tak jak jsem si Bulharké kempy pamataval tak zůstali do dneška, ale za dva dny si na to zvyknete a pak už vám to ani nepřijde.

Takdy jsme se ubytovali a dělali velké vylety na kolách,koupali a užívali si Bulharska. Je to nádherný kout,kde se ještě najíte za normální penize,užijete si klid a luxusní čísté moře.Přátelé všem vám Bulharsko doporučuji,podívejte se na video a uvidíte sami,jak nádherné Bulharsko je…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *