Travel

Maďarsko – termály Bükfürdő – 25.10 2023 -29.10.2023

Tak a máme tu středu 25.10 2023 a my v odpoleních hodinách vyrážíme do Maďarského města Bük do termálů.Cesta ubíhala nádherně,než jsme najeli na dálnici D1 a tam jsme opravdu hodně dlouho popojíždeli v zácpách. Tím jsme přijeli do kempu až kolem 22.00 hod a co ted.Jelikož ochranka mluvila trochu německy tak jsme se domluvili že mě pustí a rano se pujdu přihlasit, No radeji jsem si zaplatil noc než stát někde po parkovištích,tady jsem si pěkně našel místo a ubytoval se.

Jaké bylo ale pro mě překvapení,když mi rano recepční řekla,že parcela kde stojím je zarezervovaná a že si mám přejet na jinou. Tak jsem ji ukecal aby mě tam nechala,že už mám zapojený proud,kola na najezdech a třed bych to musel celý zase balit,tak se smilovala a parcelu někomu z vás přebukovala.Byl jsem se podívat na té parcele a kdybych opravdu už neměl vybaleno tak jsem si tam přejel,byla ještě větší než ta moje,ale i tak se někomu musím omluvit,že jsem mu zabral třeba jeho letité místo.

Hned druhý den po snidani lidi vyráží do termálů do horké vody a my vyražíme na kolách na vylet do historického městečka Kőszeg . Cesta po Maďarských cyklostezkách je uplná paráda, jen pár kopečku co mi dali zabrat a jinak stále po rovině. Město je nádherné a opravdu historické,kotely,hrad a vyborné jidlo jen dokresluje tu nádhernou atmosferu.
Po návratu jsme se šli taky vyhřát do horkých bazenů a byla to parada. I když tam bylo víc lidí,místa bylo vždy dost a dost.Takže za nás absolutní spokojenost.No v pátek celý den prší a tak co dělat,opět se vypravíme do lečivých bazenů kde čerpáme energii a odpočíváme.Potkávám tu pár lidí co mě zná z mých videí a tak se dáme do řeči, a je to moc fajn.

No v sobotu už od rana zase svití slunce a my si to už zase pelášíme na kolách,tentokrát do Rakouska které je vzdaleno jen 20km. No říkám si náš první vylet jsem naplanoval taky něco okolo 40km a pak z toho bylo 56km tak doufám,že dnes to bude kratší. Cesta opět super,jen jednou mě málem jeden Maďarský pitomec málem sundal,když se autem cpal mezi mě a projíždějicím dalším autem,ale ustál jsem to,se štěstím teda., Rakousko je nádherné,jejcih cykl,ostezky vedou nádhernou krajinou podle řeky no užasné,čloověk by tam mohl jezdit celý den ale my taky musíme myslet na návrat.

Když dorazíme,udelám ještě recenzi na kemp a už si to šineme taky do termálů si po cestě odpočinout.No a rano v nedeli již začínáme balit a zase domu,a ja jsem z toho smutný nebot vždy,když jedeme do termálu na podzim,tak tím zakončuji sezonu,ale už se nemohu dočkat té další.Tak se přátelé podívejte na video,fotky a já vám vřele tyto lázně doporučuji as vemte sebou kola

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *