Travel

Putování po Moravě – Buchlovice – Velehrad – Baťův kanál

Tak přátelé moji,je týden po srazu našich aut a karavanů a já už to doma nevydržel a vyrazil aspoň na víkend na Moravu. A že tam bylo nádherně vám nemusím povídat. Nejdříve jsme zajeli do kempu „Smraďavka“ nic tam nesmrdělo, ale vedle byly sirné lázně tak proto ten název.No a šli se projít.Nádherná procházka nás vedla kolem chat a bylo se na co dívat.Všude krásná příroda,prostě parada,

V sobotu jsme vzali kola a začalo naše putování. První zastávku jsem vybral na zámku v Buchlovicích. Něco nádherného jsem již dlouho neviděl, opravdu překrásný zámek a ještě snad krásnější park a vzácné stromy. Byli jsme tam po ránu a nikdo nikde, takže jsme si tu radost vychutnávali až do konce, kdy se po hodině začali valit lidi a to už jsem prchal pryč. Nasedli jsme na kola a pokračovali do posvátného místa na Velehrad.

Opět jsme si vše prošli, Pavla se zúčastnila mše svaté a já zatím vše zdokumentoval. Uplně vás to pohltí tohle místo,najednou se vám zdá vše jiné,takový klid a pohoda co do vás vstoupí.Byla to prostě nádhera,být na takovém místě. No a pak kam dál, Pavla chtěla vidět Baťův kanál a tak jsem ji tam vzal. Nádherná cyklostezka kolem kanálu byla prostě paráda. Zastavili jsme se na obědě a pokračovali dál a dál až nám čas řekl,že se musíme vrátit.

Vubec se nám nechtělo ,ale i tak jsme to směřovali zase k autu. Když už jsme měli odbočit, řekli jsme si, že se ještě projedeme a vyrazili do Starého města podívat se na památník osídlení. No a potom už opravdu jsme museli nabrat kurz do kempu. Takovou zajímavostí je, a já na to jako Poděbradák nejsem zvyklí, že je to tam porád do kopce a z kopce, ale do kopce myslím pár kilometru a docela strmého. I když člověk má elektrokolo a ostatní si myslí že to jede samo, tak omyl, v některých částech jsem už nestíhal a doslova se modlil aby už byl vrchol,že už nemužu….

No a když si takhle funíte do kopce, tak potkáte moravskou babku jak si to s usměvem šlape na starém krámu do kopce, a ještě vás pozdraví… „pozdrav pánbů“ odpověděl jsem,dějž to pánbů matko“ a pozoroval ty staré nohy jak šlapou do rezaveho pedalu, a za skřípění kola jsem jen nevěřícně kroutil hlavou….statečná to žena…Takže Moraváci, kloubouk dolů, protože mě by ranila mrtvice a u vás to je normální…ja si říkám, že když přijedete k nám do Poděbrad na kolo, tak se musíte nudit…Tak přátelé zase příště u mých dalších výletů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *