Travel

Sraz FB skupiny – Obytňákem křížem krážem

Tak máme za sebou sraz naší skupiny, který se konal v Berouně v kempu Na Hrázi . Tento sraz jsem připravoval už od února a začal hledat kemp kam by se vešlo hodně aut. A řeknu vám,že to bylo těžké,dostaval jsem tipy ale vše pro nás bud malé a nebo nevhodné. Člověk taky musí brát zřetel na všechny, že obytnák nepotřebuje proud,ale karavan třeba ano a ted kolik je tam zasuvek a tak jsem lital a hledal a hledal až jsem našel kemp na Hrazi v Berouně.

S pronajimatelem a jeho přítelkyní jsme si hned padli do noty a ja pomalu začal spřádat plány jak na to. Dělám srazy skútrů a motorek, na to jsem už řadu let zvyklí, ale obytnáky ,to je zase něco jiného a to jsem ještě nedělal. No vždy je něco poprvé a tak jsem musel počítat se vším. Na FB jsem udělal anketu abych věděl začátkem kvetna kolik lidí chce opravdu přijet. 10% jsem bral že odpadne a tak jsem na to byl sám zvedavý.

Každý den jsem několikrát sledoval anketu která se plnila a ja začínal být lehce nervozní.Když jsme se přehoupli přes 200 aut vyrážel jsem z Poděbrad znovu do Berouna a chodil po louce kempu a počítal a počítal. V duchu jsem si představoval jak je seřadím,kde budou všichni, kolik máme zásuvek kdo bude potřebovat proud, no začalo to na jednoho člověka být náročné. Ale ja se nových výzev nelekám a pustil jsem se do toho.

Ted připravit program,jaký pro děti,co pro dospělé,aby je to bavilo aby to nebyla nuda a aby si každý našel to své co ho baví.

Požádal jsem o pomoc a hned se mi přihlasili dva super kluci Petr Doubek a Petr Drábek,že se postarají o program pro děti.No to byla uleva,v duchu jsem jim moc děkoval.Ted ještě někoho, kdo bude vybírat na srazu penize, a tady pomohl náš kapelový technik Jarda Blažek,poctivě stál od čtvrtka až do soboty na bráně a vybíral penize , které byli použity na nakup všeho co sraz potřeboval.

Tak je tu čtvrtek a já vyražím obytnákem do Berouna a Jarda jede hodinu po mě a veze hudební aparaturu v dodávce.Jakmile jsem přijel už jsem viděl spousty aut,kteří si přijeli vybrat místo.Některé jsem musel ještě srovnat,ale jinbak stáli uplně v pohodě.

a je tu pátek a začína tak trochu guláš,jedno auto za druhým plní louku a moje pracovní povinnosti mi braní auta rovnat a tak se stane že se hold někdo postaví trochu dál než by měl a tím zabere víc místa a někdo už místo nemuže najit a když si toho všimnu,začnu pomáhat jak jen to jde a hledat místo.Kolik aut jsem ubytoval stačilo se jen rozhlednout a prostě využít každého volného mistečka,vždyt tohle je sraz a ne kempování,vždyt se to dá ty dva dny vydržet.

V pátek začíná program zapálením ohně a já opět procházím louku kde už ted stojí přes 200 obytnáku a karavanů a snažím se s každým prohodit pár vět a setkávám se vždy s usměvy a pohodu.Lidi jsou prostě skvělí a já z toho začínám mít radost.

Velkou pomoc mi nabídl Milan Majkl Horejší,který udělal luxusní diskoteku a k tomu různé hry.Sám vyrobil ceny,trička, a pak je rozdával.Prostě úžasné a lidi byli nadšeni. V sobotu nastoupili v 9 ráno kluci a udelali super den pro děti a ty jim to oplácely usměvy a radostí. Byla to nádhero to pozorovat.Tady se projevila zkušenost.

Po 13.00 hod kdy skončil program pro nejmenší jsem také přispěl já do programu a v hodinovém povídání,jsem pozval a představil karavanistům Německo,řeku Moselu a kraj kolem. Bydlel jsem tam dlouhých 11 let a za tu dobu jsem toho tam poznal hodně. A pak už nadešel čas pro volnou zábavu,lidi vyrazili na kolách na hrad Karlštejn a nebo do Zoo,prostě podle libosti.

Večerní program jsem pro ně připravil svou kapelu POSEIDON hrajicí ty největší světové rockové hity.Měli jsme to povolené jen do 23.00 hod a to jsem repektoval,ale zabava se vydařila.Lidi tančili,zpívali s nami,prostě to bylo pro nás radost.

No a v neděli rozloučení a odjezd.Kdo by si ale myslel,že to byl mazec tak je na omylu,auta s respektem pomaličku odjížděla a dělala zase místo jiným.Nikdo se nehádal,nenadaval,byla pohoda.

Tak přátelé,1. ročník našeho srazu je za námi a ja se budu těšit zase na 2 ročník. Všem moc děkuji za to,že jste přijeli,že jste mě tam nenechali a já se vám to snažil vratit celou svou duší…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *