Cyklostezky – Cyklotrasy – kam na výlet

Tak jsem připravil tuto stránku, kde si ukážeme krásné cyklostezky a kam se vydáme na výlety na kolách.

———————————————————————————————————————————————————————-

Silvestr v Drážďanech na kolách 31.12 2022

Tak jsme vzali kola a jeli se projet po cyklostezkách v Drážďanech. Už to tam známe a tak jsme vědeli kam se vydat na kolách abychoím si to užili.Bylo to fajn,počasí bylo na tu dobu až neúměrně teplé a lidi běhali jen v tričkách a trenýrkách, Prostě neskutečné,na tu dobu,že je 31.12 .My jsme auto zaparkovali na parkovišti a vydali se podle Labe k centru,kde jsme přejeli přes most a pokračovali dál po druhé straně.

Nádherná cyklostezka by nás vedla dlá a dál,ale čas se pomalu začal naklánět a tento rok se chtěl již pomalu loučit.Tak jsme se zase otočili a vyrazili k domovu.Spousty Němců si to mašírovalo do centra aby právě příchod toho nového roku 2023 pořádně oslavili. To byl taky povel tak nějak rychle zmizet nebot už ve večerních hodinách lítali všude dělobuchy a člověk si připadal že je spíš někde u Stalingradu jak o slivestra v Draždanech.

No užili jsme si to a vám všem pokud taky vyrazíte na kola přeji at vám vyjde počasí a at si to užijete stejně jako my…Výlet 7.1. 2023 – Babičino údolí

Tak přátelé jak jsem slíbil,první video z nového video seriálu Cyklostezky-Cyklotrasy-aneb kam na vylet je tady.V prvním dílu se vypravíme po cyklostezce do Babičina udolí, dále na bílý most,budem pokračovat na vyhlídku hradu Rýzmburk a zakončíme naši trasu na rozhledně. Dál už naše cesta bude směřovat zase zpět k parkovišti. Tak doufám,že se vám to bude libit, a že se třeba někdy taky vydáte naším směrem.

Vychozí bod,parkoviště u kempu Rozkoš a nebo přímo kemp Rozkoš, a dále pokud stojíte čelem ke kempu tak do prava na cyklostezku směrem k babičině udolí. Kdybyste přejeli parkovište doleva tak je tam další cyklostezka a tou objedete vlastně vodní nádrž Rozkoš,ale my jsme si pro vás vybrali Babičino udolí.Taky musíte brát v uvahu,že je leden a v letě by to bylo barevnější a hezčí,ale i ted se dá jezdit a my jsme toho využili…

——————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

Německo – Senftenberg

Tak tu máme sobotu 16.4 2023 a počasí je nevlídné. Zamračeno, ale člověku se nechce sedět doma a tak pátrám po mapě kam se vydat i v tak špatném počasí a štěstí mi přeje. Nacházím město Senftenberg, které je obklopeno jezery a cyklostezkami. Přesně to, co hledám. Balíme kola a vyrážíme do zamračeného Německa. Cesta nám uběhla docela dobře a já parkuji kousek od jezera. Vyndáme kola a už vyrážíme na cestu. Opravdu si pochvaluji trasu kterou jsem vybral. Cesta kolem jezera po nádherné cyklostezce je super.

Cestou potkávám první stellplatz, a dětské hřiště se stánkem na občerstvení kousek od jezera a cyklostezky. Naše cesta pokračuje, potkáváme projíždějicí lod a další a další kempy. Do jednoho jsme vjeli a pořádne ho prozkoumali a kemp se nám moc a moc líbil. Upravené velké stání s vodou a elektrikou ,výlevka prostě vše co má takový kemp mít.

Pokračujeme dál a objíždíme celé jezero,cesta nám uběhla docela rychle a i když bylo zamračené počasí vůbec nám to nevadilo a my si cestu užili.Za chvili jsme vjeli na náměstí a zamířili k autu. Ještě jsme objeli zámek a park a pak už zase zpět k autu a domů. Byl to úžasný vylet a tady jen kousek z toho co jsme tam prožili….