Travel

Saint Tropez – 30.6 – 11.7 2019

Tak jsme původně 30.6.2019 vyrazili na dovolenou naším obytnákem do Chorvatska.Když přijíždíme ke kruhovému objezdu,povídám,“nechceš raději do Francie,už jsem tam byl na motorce a byla to parada“ a tak prý že jo,no otočím volant a jedu na Prahu a dál na Rozvadom a Mnichov.

Tady se stáčím auto nas vyjezd z dálnice abych své drahé přátelkyni ukázal kde jsem hrál s kapelu a kde jsem byl před 3 lety a to na zámku Neuchsweistein a hradu Hohenschvangau. Zastavuji na parkovišti a vydáváme se do malého ale velice historického městečka.

Doslova mě pohltí vzpomínky kdy jsem tu skoro před 20 lety hrál a zpíval a to samé jsem před třemi lety ukazoval klukum když jsme zde byli na motorkách.Jak to uteklo,zasněně koukám na místa které tak dobře znám.No nic,vydáváme se k jezeru a potom už na hrad Hohenschvangau ze kterého je nádherný pohled na celé okolí hradu a městečka.

Další cesta nás vede na zámek Neuschweinstein kde dostávám již vynadáno,že jeden „čortuv hrad“ už stačí,nevím proč lezem na další…No co se dá dělat,přesto jsem se tam ale vyškrábal a má drahá taky za neustálého nadávání. Projdeme si zámek a já se vydávám dál nahoru na vyhlidku až na most „Mariebrucke“ kde je překrásná vyhlídka na zámek.Tady jsem ale již narazil,byl jsem počastován slovy které zde psát nebudu a má drahá odešla dolu,že na mě počká. Tak jsem si vše prohlédnul a vydal se za ní aby tak dlouho nečekala a pak už hurá k autu a pokračování v cestě.

Vyrážím z Německa a mířím do Švýcarska,chci ujet co nejdál a tak jedu na noc.Koupím si dálniční známku na celý rok,nebot ve Švýcarsku to jinak nejde a jedem.Cesta ubíhá se zapadajícím sluncem až začnu pomalu i já mžourat do tmy.Najednou vidím,že je dálnice zavřená a žene nás objiždka někam do hor.Nevěřím vlastním očím když se začnu šplhat na passa a potom je zase sjíždět.I když celou cestu brzdím motorem,občas potřebuji šlapnout na brzdu a ty dostavají zabrat.No nadávám celou cestu až zastavuji v malém městečku San Bernadýno. Zastavil na nějaké místě u stromu a šli jsme spát,unava byla hrozná.Rano se probudím a kolem mě asi 3 autobusy a mraky lidí.Bože,,,kde jsem zastavil….ano na autobusové zastavce kde se sjižděli snad tři vesnice.Na nic nečekám a mizím jak jen to jde. Sjedem kopec dolu a slava,opět jsme na dálnici.

Slunce pálí a nám odešla klimatizace,nebo spíš větrák takže šachujeme otačíme pomalu a vždy klimoška naskočí aby se vzápětí vypnula.Prolítněm Italíí,kde u Milána 2x sjedu blbě abychom si těch front a zácp na dalnicích ještě užili,ale nakonec se vymotám a vjíždíme do toužebně očekáváné Francie.Jedem po pobřeží a mě se zase vybaví vzpomínky jak jsme tudy projížděli na motorkách a už i mijím kemp kde jsme tenkrát tabořili.Já ale jedu dál někam bliž k Saint Tropez a nacházím kemp La plaga kde se ubytujeme.

Hezký a čistý kemp,nádherné moře no co víc si přát a tak si začnem konečně užívat slasti na Francouzké rivieře. No další den jedem do pirátského městečka Port Grimaud na výlet sa tim,že budem pokračovat až do Saint Tropez. Kvuli těmto výletům jsme zakoupil elektrokola a tak to jde jak po másle.Projdem si Franzouské benátky,nebot Port Grimaud je mestečko na vodě a pomalu to směřujeme na Saint Tropez.

Šlápnem do pedálu a za chviličku stojíme před četnickou stanicí na malém náměstíčku.Dnes už je to ale všechno jiné,ty doby četníků jsou dávno pryč a je to celé předělané.Projdem se po nábřeží a zastavujeme se na oběd.Místa kde se natáčela serie o četnících na vás přímo dýchají a není problem je nepoznat.A tak beru do ruky kameru a oživím si to potom doma jak to vypadalo tenkrát a jak dnes.Jdeme pomalou procházkou až k male pevnosti a cestou nás doprovázení jachty kde i dříve za dob četníků kotvila jachta „papá Fergusona“…Dojudeme k malé pevnosti a náš pohled opět zamíří na zapadajicí slunce nad mořem,které nám říká že je čas se rozloučit a vydat se zpět do kempu.Cestou se zastavím ještě u druhé četnické stanici kde se natačel díl „četník a četnice“ a zavzpomínám na ty doby,uplně jsem je tam všechny viděl…zustalo to tak jak tenkrát.No nic,tak zase někdy příště Saint Tropez a jedem zpět do kempu.

https://www.youtube.com/watch?v=LUt7kRghX58

Další dny jsou plné koupání a vylet do Sante Maxime které si také projdem,dáme si zmrzku a užíváme té pohody na Francouzké rivieře.No ale čas se naplnil a začínáme balit abychom se vydali k domovu,tak zase někdy ahoj Francie…my se zase vrátíme….

3 komentáře: „Saint Tropez – 30.6 – 11.7 2019

 • Francie - Saint Tropez

  Fotky krasné Michale ale škoda že už nejde to video.

  Reagovat
  • Já jsem to vubec nevěděl že mi to po roce,zavřeli to video a to jen kvuli 1 minutě kde hraje hudba která je prostě autorsky chraněná,takže jsem ji vyměnil a jakmile to zpracují tak to zase poběží….Díky za upozornění….

   Reagovat
 • Tak pokud chceš videt fotky ve větším rozlišení 2x klikni na fotku….Jinak video běží a vše je již v pořádku

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *