Travel

Chorvatsko – Podgora-Makarská – Primošten 9.8.-19.8.2019

Tak jsme vyrazili na další dovolenou a tentokrát do Chorvatska.Před tím jsme se stavili na skok v Rožnově pod Radhoštěm na srazu karavanů . Vydrželi jsme tam do neděle a pak už pokračovali směr Chorvatsko.Jelikož jsme vyráželi z Rožnova tak naše cesta vedle přes Slovenko,jeli jsme na Bratislavu a pak dál už na Rakousko na Grác a dál Maribor ,prostě klasika až do Chorvatska.

Jeli jsme bez cíle s tím,že si najdeme něco moc krásného něco kde jsme ještě nebyli a tak se nám ta cesta trochu protáhla,ale nakonec jsme našli luxusní kemp v Podgoře – Medora Orbis –

Moře bylo jen pár metrů od nás a tak jsme si užívali sluníčka a koupání.To nám vydrželo asi 3 dny a vyrazili jsme na kolech do Makarské, která byla od nás vzdálená asi 13km. Překrásná cesta kolem pláží a různých stánků nás dovedla až kraj přistavu kde jsme udělali procházku,dali si oběd a vyrazili zase zpět. Co na videu neuvidíte je to,že když jsme přišli ke kolům tak jsem přední prázdné a nešlo to opravit.Nezbývalo mi nic jiného než si vzít kolo od Pavly a ujíždět do kempu,kde jsem vše sbalil a ujížděl zase zpět do Makarké kde jsem naložil obě kola a my se vydali zase někam jinak nebot vracet se mi již nechtělo.

To co jsem zažil při hledání kempu byl opravdu odstrašujicí zážitek.Ono mít velký obytný vůz je super,máte všude místo,prostě lahoda ,jako doma.Ale….stinná stránka je ta,že ne vždy se všude vejdete a začíná doslova boj o to,abyste auto nezničil které stojí mraky penez.A to se stalo i nám,zahnul jsem do maleho městečka kam nás poslala navigace.Ulice se zužovat a moje zornice očí zase roztahovat když jsem viděl,že jedeme někam kam jsme jet neměli.Nakonec se ptám hasiče jestli je tady nějaký kemp pro nás, a on že musíme do prudkého kopce a to se stalo osudným.Kopec jsem vyjel do poloviny když Pavla řekla tamhle je kemp.No nic tam nebylo a já šlapnul na brzdu a to jsem neměl.Ono rozjet velký obytnák do prudkého kopce neni sranda a kor když vám začne sám couvat.ůRuční brzda moc nezabrala a tak jsem se rozjížděl jako za mlada,patu na brzdy a špičkou jsem dráždil plyn a pomalu pouštěl spojku do zatahu,jak zabrala rychle jsem ji pustil a přidal plyn a tak jsem kopec vyjeli. Ale byla to hruza….

Další pokračování nás zavedlo do kempu Marco ,ouzonký uličky nás zavedli do maličkého kempíčku kde majitel kříčel “ To ne…ne…my malinkoje“….tak otočka a pokračování dál.Nakonec nám poradil dojet do Primoštenu a tam je kemp Adriatic a opravdu jsme ho našli a byl super.Ohromný kaskádový kemp kde jsme dostali parcelu a ubytovali se.

Takové vlny jako v tomto kempu jsem ještě v Chorvatsku neviděl,připradal jsem si jak v Bulharsku nebo na Kanarech,prostě opravdu pořádné vlny.Tak jsme si zase po těch stresech začali užívat té dovolené,valení u moře,koupání a procházky do města Primošten.No všechno jednou končí a tak jsme vyrazili k domovu s tím,že se zase vrátíme…..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *